منتشر شده در ۲۶-۰۶-۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۲

اراده جدی مسئولان برای حل مشکلات مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه

میثم زالی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان خوزستان که با حضور معاون قضایی دادستانی کل کشور و استاندار خوزستان برگزار شد، افزود: تغییر مالک واحد تولیدی، فرآیند پیچیده و زمان بری است و باید به دنبال راه حل های بهتری برای رفع مشکل نیشکر هفت تپه بود.
وی تصریح کرد: دغدغه اصلی ستاد تسهیل و سایر ارکان نظام در پیگیری مشکل هفت تپه، احقاق حقوق کارگران شریف این مجموعه است.
زالی ادامه داد: با پیگیری های ستاد تسهیل و دستور مقامات قضایی با بازگشایی حساب بانکی مالک مجموعه، حقوق های معوق کارگران نیز پرداخت شد.
دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور تاکید کرد: توسعه صنایع جانبی، راه حل نجات مجموعه نیشکر هفت تپه است. البته همه افراد در واحد تولیدی باید به وظایف خود عمل کنند. از جمله سرمایه گذاران و مالکان، مدیران اجرایی و همچنین کارگران هر کدام جداگانه ،وظایف محوله خود را با دقت انجام دهند.
زالی افزود: در سطوح بالای تصمیم گیری کشور، اراده جدی برای حل زودتر و سریعتر مشکلات هفت تپه وجود دارد که با همکاری مسئولان استانی به زودی شاهد رونق دوباره این واحد تولیدی خواهیم بود.
دبیر ستاد تسهیل در پایان با اشاره به برخی بحث ها پیرامون مالکیت و نحوه واگذاری هفت تپه تصریح کرد: تا زمانی که یک تصمیم قانونی نقض نشده، همه باید به آن احترام گذاشته و به دنبال حل واقعی این مشکل باشیم.
گفتنی است؛ دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور در معیت معاون قضایی دادستان کل کشور از مجموعه صنعتی کشت و صنعت نیشکر هفت تپه بازدید نمود و از نزدیک با کارگران و مدیران این مجتمع صنعتی دیدار داشت.
همچنین زالی از واحدهای تولیدی ساخت ام دی اف، تولید رب گوجه فرنگی، تاکستان امید، واحد تولید ذغال و واحد تولید الکل در استان خوزستان بازدید کرد.