منتشر شده در ۱۹-۱۱-۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۷

حضور دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در همایش تجلیل از مدیران برتر صنعتی و معدنی استان کرمان

رئیس سازمان صنعت،معدن وتجارت استان کرمان:


بیش از 30 درصد از تولیدات زنجیره فولاد کشور به کرمان تعلق دارد/ سرمایه گذاری 93 هزار میلیارد تومانی پروژه های صنعتی در سال 99


مهندس حسینی نژاد گفت: در سال گذشته نزدیک به 93 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شده است و امسال 10 میلیارد تومان طرح سرمایه گذاری شده افتتاح می شوند.

مهندس مهدی حسینی نژاد رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان کرمان در همایش گرامیداشت روز صنعت ومعدن وتجلیل ازمدیران برترصنعتی ومعدنی و هفته صنایع کوچک در محل تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان ضمن تبریک ایام الله دهه فجر گفت: علی رغم تمام سختی هایی که در سال جاری وجود داشته است اما با تلاش صنعتگران ما رشد 10 و سه دهم درصدی را تجربه کردیم.

وی ادامه داد: تا کنون نگاهی که به استان بود در عرصه کشاورزی بود اما اکنون در مسیر صعودی به سمت صنعتی شدن گام برداشته ایم و این صنعتی شدن در حال پیشرفت است.

وی به مراسم گرامیداشت که در تالار وحدت دانشگاه باهنر است، اشاره کرد و گفت: خانه صنعت هماهنگ با سیاست های سازمان صمت مبنی برارتباط صنعت ودانشگاه توانسته با جامعه دانشگاهی ارتباط بگیرد تا حلقه مفقوده با صنعت و دانشگاه را احیا کنیم.

مهندس حسینی نژاد افزود: رشد رخ داده به جز تلاش صنعتگران به واسطه سرمایه گذاری در استان هم بوده است و استان کرمان همیشه پایلوت پروژه های اقتصاد مقاومتی بوده است.


وی اذعان کرد: در سال گذشته نزدیک به 93 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شده است و امسال 10 میلیارد تومان طرح سرمایه گذاری شده افتتاح می شوند.

مهندس حسینی نژاد تاکید کرد: پروژه های صنعتی که با معین های اقتصادی در حال اجراست با حدود 200 میلیارد تومان بوده است.

وی تصریح کرد: بیش از 30 درصد از تولیدات زنجیره فولاد کشور به کرمان تعلق دارد و مهمترین محور توسعه در سال جاری و آینده در برنامه هفتم توسعه رشد صنایع فولاد و ارزش افزوده مس، کرومیت و دانش بنیان است.

مهندس حسینی نژاد ابراز کرد: تعداد 17 واحد فعال و 50 واحد صنعتی نیمه فعال در استان کرمان داریم و با این شرایط هم تولید ما رشد داشته است.

وی تاکید کرد: ما اکنون نمی توانیم توسعه منابع را داشته باشیم زیرا یکی از علت های کاهش رشد تولید ما قطع حامل های انرژی در زمان اوج تولید هستند.

 سازمان صنعت،معدن وتجارت استان کرمان اظهار داشت: مشکل عمده صنعتگران نبود نقدینگی است که باید به محض اختصاص سرمایه در زمان خودش رخ دهد که این اتفاق معمولا از زمان خودش می گذرد و باعث از بین رفتن تاثیر گذاری در لحظه برای رشد تولید، می شود.

وی با بیان اینکه 40 نوع ماده قابل عرضه معدنی در استان کرمان شناخته شده اند، گفت: پیش بینی شده که ذخایر مس 2و نیم میلیارد تن و سنگ آهن نزدیک به 2 میلیارد باشد که قابلیت صادراتی خوبی دارد.


مهندس حسینی نژاد در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم با قوانین آسان در عرصه تولید به خصوص حامل های انرژی بتوانیم رشد تولید در استان برای همه واحد های صنعتی و معدنی داشته باشیم