منتشر شده در ۰۲-۰۳-۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۹

ابلاغ بسته موانع پیش روی تولید توسط وزارت صمت ظرف هفته آینده/ حمایت رییس جمهور از برنامه های وزارت صمت در راستای حمایت از تولید

به گزارش شاتا، علیرضا رزم‌حسینی در سخنان کوتاهی در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با بیان این مطلب، افزود: ابلاغ بسته موانع تولید، کار جسورانه و شجاعانه ای است و می خواهیم در همین دو ماه باقیمانده از کار دولت، گام های مثبتی برای حمایت از تولید و صنعت برداشته شود.

باید از ظرفیتهای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استفاده بهینه گردد

وی با تأکید بر اینکه باید از ظرفیت های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استفاده بهینه گردد، تاکید کرد: بخش خصوصی باید مطالبه گر باشد و با مطالبه گری در راستای رفع موانع تولید و شناسایی گلوگاه ها گام بردارد.

وزیر صمت با بیان اینکه از ظرفیت ستادها، شوراها و اسناد بالادستی برای حمایت از بخش تولید باید استفاده شود، گفت: ستاد هماهنگی اقتصادی دولت ظرفیت بسیار مناسبی است که بسیاری از کارها را با تعامل و هماهنگی با این ستاد جلو برده ایم.

حمایت رییس جمهور از برنامه های وزارت صمت در راستای حمایت از تولید

رزم حسینی همچنین بیان کرد: رئیس جمهور نیز به شدت از برنامه های وزارت صمت در راستای حمایت از تولید، پشتیبانی می‌کند و در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در خصوص مصوبات پیشنهادی این وزارتخانه بیشترین هماهنگی و حمایت را داشته است.

قوانین مخل تولید بصورت مستمر احصا شود

وی از بخش خصوصی و دستگاههای مرتبط با حوزه تولید خواست که قوانین مزاحم را به صورت مداوم و مستمر احصا و به مجلس و دولت ارائه دهند‌.

ارایه ۲ بسته قوانین مخل تولید به مجلس تاکنون

وزیر صمت در این خصوص یادآوری کرد: تاکنون دو بسته در خصوص قوانین مخل و مزاحم تولید به مجلس ارائه داده‌ایم که یکی در روز رای اعتماد و دیگری نیز در هفته گذشته با جمع بندی نظرات بخش خصوصی بوده است.

احصاء قوانین مزاحم، نوعی ریل گذاری برای تولید است

رزم‌حسینی احصاء قوانین مخل و مزاحم تولید را یک ریل گذاری مناسب برای تولید دانست و بیان کرد: وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های عضو ستاد تسهیل، قوانین مرتبط با خود را احصا و مشوق‌های لازم را برای سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان بررسی و ابلاغ نمایند.

تاثیرات مثبت مصوبات صادراتی ستاد هماهنگی اقتصادی دولت

وی با اشاره به ابلاغ مصوبات صادراتی ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، بیان کرد: آثار این مصوبات در صادرات بسیار مشهود است، ورود ماشین‌آلات تجهیزات، اجزا و قطعات تولید به خوبی و به صورت روان انجام می شود.

وزیر صمت در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: از ۳۸ میلیارد دلار واردات سال گذشته ۱۳ میلیارد دلار کالاهای اساسی و دارو و ۲۵ میلیارد دلار آن مربوط به همین قطعات، تجهیزات، اجزا و مواد اولیه مورد نیاز خط تولید بوده است.

عمق ۷۰ درصدی ساخت داخل در صنعت لوازم خانگی

رزم حسینی ورود به موقع قطعات و ماشین آلات خط تولید را در پیشبرد اهداف حوزه تولید تاثیرگذار دانست و گفت: در صنعت لوازم خانگی علیرغم خروج شرکت های خارجی اما عمق ساخت داخل ۷۰ درصد شده است. این صنعت اکنون صادرات محور و به سمت خودکفایی رفته است.

تک نرخی شدن ارز زمینه ساز جذب سرمایه گذاری خارجی توسط شرکتها

وی در بخش دیگری ازسخنان خود، تصریح کرد: اگر ارز تک نرخی شود شرکت های نامدار ایرانی هرکدام سرمایه‌گذاری خارجی خود را جذب می‌کنند و شرایط خوبی در کشور به وجود می‌آید.